•   Poniedziałek, 17 czerwca 2024
Tłumaczenia specjalistyczne

Praca w domu i rodzicielstwo z Lu Leszinsky

 

W najnowszym podcaście poruszono temat pracy w domu i rodzicielstwa z dyrektorem platformy  Lu Leszinsky. Szef działu szkoleń  Paul Urwin rozmawia z Lu o tym, jak poradzić sobie z byciem rodzicem i pracą w domu z rodziną. Leszinsky dzieli się kilkoma świetnymi, praktycznymi wskazówkami jak zredukować stres i pomóc dzieciom bardziej się zaangażować, jednocześnie wciąż pracując efektywnie
 

Kiedy Leszinsky przygotowywała się do wydarzenia telewizyjnego we wczesnych stadiach pandemii COVID-19, miała przeczucie, że jest coś, o czym się nie mówi i co można by zbadać jako interesujący temat.

Podczas burzy mózgów, którą urządzała, przerywał jej trzylatek.

To było to! Wiele osób przechodzi przez nową rzeczywistość dzielenia dni pracy w domu z rodziną i to byłoby coś ważnego do przedyskutowania z c
ommunity.
 


Pomyślała trochę o wyzwaniach, przed którymi stanęła ona i wielu jej przyjaciół. To wyzwanie rodzicielstwa, pobytu w domu i pracy w tym samym czasie było nowe dla prawie wszystkich. Nawet ci, którzy chcieli zatrudnić pomoc, nie mogli tego zrobić - ponieważ większość przepisów zabraniała innym wchodzić do domu.

Aby dowiedzieć się, jakie są wyzwania i jak inni uczą się radzić sobie z pracą i życiem domowym, Leszinsky przeprowadziła ankietę, aby zebrać dane od społeczności z całego świata. Ta ankieta była skierowana do wielu osób - nie tylko do mam, ale także do tatusiów, dziadków i wszystkich, którzy pracują z dziećmi w domu. W podcaście opowiada, jak odpowiedzi z wielu różnych krajów w różnych sytuacjach pomogły dostarczyć pomysłów dla niej osobiście i członków społeczności freelancerów.
 

Z tej ankiety, niektórych dyskusji i jej własnych doświadczeń, niektóre z jej zaleceń obejmują:Komunikuj się ze swoimi dziećmi. Niech wiedzą czego mogą się spodziewać w ciągu dnia. Czy przewidziana jest przerwa na zabawę?

  • Daj im możliwość zadawania pytań na temat pandemii. Nie wiem jest akceptowalną odpowiedzią, a czasami magiczną.
  • Bądź elastyczny. Twoje dzieci mogą mieć gorsze dni, tak jak my.
  • Rodzice, którzy pełnią rolę nauczycieli, powinni uczyć tego, co wiedzą. Jeśli nie znasz się na danym temacie, próby wyjaśniania, kiedy nie wiesz, po prostu nie zadziałają.
  • Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci w sieci

Posłuchaj podcastu, aby poznać te i inne wskazówki.

Przy okazji, moje własne dzieci (15- i 12-letni chłopcy) były w domu w dniu zdalnego uczenia się ze szkoły, potrzebując pomocy, aby dostać się do Internetu, pozostać skupionym i jeść jedzenie, podczas gdy ten wpis był pisany.

Dowiedz się więcej na: http://tlumaczymyangielski.pl

Zobacz również