•   Poniedziałek, 17 czerwca 2024
Tłumaczenia specjalistyczne

Proponowanie kamieni milowych swoim klientom freelancerów

Czy słyszałeś o kamieniach milowych projektu? Jako freelancer, prawdopodobnie spotkałeś się z tym terminem, ale może jeszcze nie wdrożyłeś go do swoich systemów zarządzania projektami.

Długoterminowe projekty potrzebują kamieni milowych. Pomagają one freelancerowi pozostać na torze, a także upewnić się, że otrzymujesz wynagrodzenie po drodze.


Ten post wyjaśni znaczenie kamieni milowych, przykład jak to zrobić i jak zaproponować kamienie milowe swoim klientom.
 

Co to jest kamień milowy projektu?

Kamienie milowe projektu to podział większego projektu na mniejsze cele. Na przykład, wyobraź sobie, że jesteś tłumaczem literackim, który przekłada książkę o objętości 55 000 słów z języka francuskiego na angielski.

Zamiast mieć jeden cel (np. przetłumaczenie całego tekstu), dla kamienia milowego projektu, możesz podzielić go na mniejsze kroki, takie jak pewna liczba rozdziałów na raz.
 

Dlaczego kamienie milowe projektu są ważne?

Kamienie milowe są niezbędne zarówno dla freelancerów i klientów z wielu powodów, w tym:

  • Utrzymuje freelancerów na torze dla nakładu pracy.
  • Pozwala freelancerów, aby uzyskać płatność za każdy kamień milowy, zamiast czekać do końca projektu.
  • Daje klientom szansę na sprawdzenie postępów freelancera i wprowadzenie ewentualnych poprawek.
  • Identyfikuje potencjalne ograniczenia czasowe, które mogą nie pojawić się, gdy patrzy się wyłącznie na duży obraz.
  • Dostarcza klientom produktów w miarę postępu prac.
  • To nagradza freelancerów z poczuciem osiągnięcia za każdym razem, gdy kamień milowy jest zakończony.
     

Jak ustawić kamienie milowe?

Kamienie milowe są stosunkowo łatwe do stworzenia jako freelancer. Znasz swój biznes, swoją rutynę pracy i swój kalendarz. Aby stworzyć kamienie milowe projektu, musisz najpierw mieć jasną wizję całego projektu, ostateczny cel, linię czasu i swoją dostępność. Wróćmy do przykładu z tłumaczeniem książki o objętości 55 000 słów.


Twoim celem jest przetłumaczenie całej książki z języka francuskiego na angielski w ciągu pięciu tygodni. Książka ma 55 000 słów i składa się z 30 rozdziałów. Licytujesz 5 500 dolarów za to zlecenie. Oto przykład tego, jak mogą wyglądać kamienie milowe Twojego projektu:

 

Kamień milowy

Działanie

Płatność

Termin płatności

#1

Wstępna lektura, tłumaczenie rozdziału 5, sprawdzenie statusu od klienta

$1000

5marca

#2

Tłumaczenie rozdziałów 6 - 13

$1000

12marca

#3

Tłumaczenie rozdziałów 14 - 21

$1000

19marca

#4

Tłumaczenie rozdziałów 22 - Ostatnia strona.

$1000

26marca

#5

Ostateczna recenzja i potwierdzenie od klienta

$1500

2kwietnia

 

Jak widzisz, nie ma kamienia milowego dla każdego rozdziału. Kamienie milowe są rozłożone w równych odstępach czasu i pracy. To może być w najlepszym interesie, aby utworzyć krótszy pierwszy kamień milowy być krótszy z klienta check-in, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze.
 

Jak zaproponować kamienie milowe klientom freelancera?

Przed przyjęciem dużego projektu, ważne jest, aby porozmawiać z klientem o kamieniach milowych projektu. Jeśli składasz ofertę online, możesz zawrzeć kalendarz kamieni milowych i system płatności w propozycji (jak wyżej).

 

freelancer


 

Jeśli jednak rozmawiasz z klientem bezpośrednio, możesz powiadomić go, że kamienie milowe są wymagane dla większych projektów.

Daj im znać, że wyślesz im e-mail z kalendarzem kamieni milowych z gwarancją, że sprawdzisz każdy kamień milowy i że wymagasz zapłaty po przedłożeniu kamienia milowego. Chcesz, aby to zrozumieć, profesjonalnie i uprzejmie, że nie będzie złożyć następny kamień milowy, dopóki poprzedni jest wypłacana.
 

Jeśli klient nie chce robić kamieni milowych, może to być niepokojące.

Klienci odmawiający dokonania płatności za kamienie milowe mogą mieć zamiar pominąć płacenie Ci całkowicie. Szanujący się i profesjonalni klienci z radością zaakceptują kamienie milowe, ponieważ jest to uważane za standardową praktykę, która chroni obie strony.

 

Zobacz również