•   Środa, 28 lutego 2024
Tłumaczenia specjalistyczne

Strategie poszukiwania bezpośrednich klientów

Dla tych z Was, którzy pracują z klientami bezpośrednimi, jak udało Wam się z nimi rozpocząć współpracę?

Oto kilka sposobów, w jaki ja znalazłam bezpośrednich klientów:

 1. Cross-selling

  Kiedy prowadziłam firmę zajmującą się nauczaniem języka angielskiego, wiele osób pytało mnie o tłumaczenia. Choć dla nas może wydawać się oczywiste, że nauczanie angielskiego jest czymś zupełnie innym niż tłumaczenie, wiele osób łączy te dwie rzeczy, a ja znalazłam wiele możliwości, słuchając ogólnych potrzeb językowych klientów. 2. Reklamy Google

  Zawsze byłem wielkim fanem Google Ads. Jasne, jest to podejście płatne, ale marketing zawsze kosztuje w ten czy inny sposób (czas lub pieniądze). Uwielbiam fakt, że można kierować na konkretne (i w niektórych przypadkach long-tail) słowa kluczowe i uzyskać ukierunkowany ruch do Twojej witryny.


 3. Treści na stronie internetowej

  Organiczny partner do numeru 2., budowanie treści bogatych w słowa kluczowe może mieć ogromny wpływ w czasie. Odkryłem, że regularne tworzenie treści, przyciąganie klientów na stronę i zapraszanie ich do złożenia zapytania ofertowego poprzez wypełnienie formularza kontaktowego działa bardzo dobrze. 4. Badania / networking

  Moja pierwsza płatna praca tłumaczeniowa pojawiła się, gdy studiowałam na uniwersytecie w Niemczech. Jeden z moich opiekunów naukowych potrzebował dość dużej serii raportów przetłumaczonych na język angielski. W tamtym czasie byłam szczególnie wdzięczna za tę pracę, ponieważ umożliwiła mi ona porzucenie pracy w fabryce, którą podjęłam, aby zarobić trochę dodatkowych pieniędzy.
A co z Tobą?

Chętnie usłyszę kilka Waszych historii związanych z marketingiem bezpośrednim.

Jaka jest Twoja ulubiona strategia bezpośredniego pozyskiwania klientów?Jeśli chciałbyś dowiedzieć się znacznie więcej o marketingu dla klientów bezpośrednich, warsztaty Corinne McKay "Fearless Direct Client Marketing" zorganizowały szkolenie w ProZ.com na początku marca. Miej oko na więcej możliwości poprzez ProZ.com Training.

Ten post pierwotnie ukazał się na facebookowej grupie Tłumacze (ProZ.com).

Zobacz również